Przyjazd
Wyjazd
Sprawdź termin
Rozwiń menu

Położony wśród kaszubskich lasów Hotel Kozi Gród**** to miejsce, które pozwala wypocząć od zgiełku i gwaru miasta. Naturalne otoczenie sprzyja relaksującemu wypoczynkowi i zachęca do poznania okolic. W regionie znajdują się ciekawe atrakcje turystyczne zarówno dla miłośników zabytków i historii, jak i zwolenników aktywności na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, gdzie mogą się Państwo wybrać podczas urlopu w Hotelu Kozi Gród**** na Kaszubach.

Podpowiadamy, gdzie mogą się Państwo wybrać podczas urlopu w Hotelu Kozi Gród**** na Kaszubach.

1. Kaszubski Park Krajobrazowy – utworzony został w 1983 roku, a jego obecna powierzchnia zajmuje 33,2 ha, rozciągając się na teren trzech powiatów. W parku można podziwiać aż 190 gatunków roślin chronionych prawnie i zagrożonych wyginięciem. Charakterystyczne są tu piękne lasy bukowe, bukowo-dębowe, a miejscami można spotkać jeszcze bory sosnowe i świerkowe. Oryginalną formą są bory bagienne, zaś prawdziwą rzadkość stanowią zespoły buczyny storczykowej i źródliskowe łęgi, występujące tylko na tym terenie. W Kaszubskim Parku Krajobrazowym można również natknąć się na przedstawiciela jednego ze 135 gatunków ptaków, jakie zaobserwowano na tym obszarze.

2. Wdzydzki Park Krajobrazowy – powstał w 1983 roku i zajmuje powierzchnię 17,8 tys. ha. Centralny punkt stanowi Jezioro Wdzydzkie z 10 wyspami. Na terenie parku znajduje się ponadto 160 mniejszych jezior i oczek wodnych. Znajduje się tu wiele ścieżek pieszych i rowerowych, a na miłośników sportów wodnych czekają przeprawy kajakowe po Wdzie. Na terenie parku można zobaczyć malowniczy Stary młyn wodny w Grzybowskim Młynie, Kalwarię Wielewską, czy kościół Matki Boskiej Różańcowej z 1906 roku.

3. Park Narodowy Bory Tucholskie – utworzony został w 1996 roku i obejmuje obszar 4613, 04 ha na południowym skraju historycznego Pomorza. Obszar stanowi strefę ochrony dla wielu gatunków śluzowców, porostów, grzybów, glonów, mchów, a także roślin naczyniowych. Fauna Parku Narodowego „Bory Tucholskie” obejmuje aż 194 kręgowce. Obok pospolitych gatunków można spotkań rzadsze, jak nocek łydkowłosy, wydra, tchórz, ryjówka malutka, a niekiedy również wilk. W parku można odkrywać piękno przyrody przemieszczając się po ścieżkach rowerowych i pieszych, jak też docierając do punktu widokowego – na wysokim, północno-wschodnim brzegu Jeziora Charzykowskiego.

4. Kartuzy – miasto znajduje się Kaszubach (ok. 30 km od hotelu Kozi Gród) i charakteryzuje się malowniczym położeniem nad czterema jeziorami: Karczemne, Klasztorne Duże, Klasztorne Małe i Mielenko. Najcenniejszym zabytkiem miejscowości jest zespół poklasztorny z XVI-wieczną gotycką świątynią, współcześnie stanowiącą kolegiatę. To unikatowe miejsce w skali kraju, poświadczające działalność zakonu Kartuzów na tym terenie. Ponadto warto zobaczyć średniowieczny refektarz klasztorny z XV wieku, poewangelicki kościół św. Kazimierza i domy modernistyczne z lat 20. i 30. ubiegłego wieku.

5. Kościerzyna – miasto położone na południu Pojezierza Kaszubskiego w sąsiedztwie jezior: Gałęźne, Kapliczne i Wierzysko. Ponad 600-letnia historia miejscowości widoczna jest w licznych zabytkach. Do najważniejszych należy kościół farny pod wezwaniem Świętej Trójcy z drugiej dekady XX wieku oraz kościół Zmartwychwstańców pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego z ostatniej dekady XIX wieku. Ponadto w Kościerzynie warte obejrzenia są takie miejsca jak: cmentarz ewangelicki, budynek dawnego browaru wraz z zabytkowymi kamienicami, neogotycki ratusz. Miłośnicy wodnych atrakcji mogą w Kościerzynie skorzystać z AQUA Centrum.

6. Szymbark – to malownicza miejscowość na Kaszubach (oddalona o 25 km od hotelu Kozi Gród), położona w samym sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Można tu zgłębić tajemnice i poznać dobrze kulturę regionalną dzięki bardzo dobrze zorganizowanemu Centrum Edukacji i Promocji Regionu. W Szymbarku można zwiedzić Odwrócony Dom, zobaczyć rekordowej długości deskę (46m i 53 cm), a także Dom Sybiriaka, Bunkier Gryfa, Muzeum Ciesielnictwa.

 

Ponadto w regionie znajdują się liczne atrakcje dla tych, którzy cenią dobrą zabawę i rozrywkę.

Do najciekawszych w okolicy Hotelu Kozi Gród**** należą:

1. Tarzan Park w Szymbarku – to park linowy, który posiada cztery trasy o różnym stopniu trudności. Każda została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu odpowiedniej dawki adrenaliny przy rewelacyjnej zabawie, zarówno dorosłym, jak i dzieciom.
2. Trasa kajakowa „Kółko Raduńskie” – jest to szlak wodny przepływający przez 25 zbiorników na długości 40 km. Na pokonanie całej trasy wystarczą 2-3 dni. Oczywiście można wybrać tylko fragment szlaku, wypływając rankiem, a wracając popołudniem do naszego hotelu.
3. Trasy zjazdowe – w Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałowo Wieżyca można skorzystać w okresie zimowym z dobrze przygotowanych tras zjazdowych. Stokami porośniętymi trawą w sezonie letnim, a także odpowiednio przygotowanymi przez specjalistów, mogą cieszyć się zwolennicy rozrywki jaką jest mountainboard – czyli „snowboard na trawie”.
4. Wędkowanie – Kaszuby to idealne miejsce dla osób, które amatorsko oraz profesjonalnie zajmują się wędkowaniem. Znajduje się tu prawie 700 jezior, gdzie można cieszyć się realizowaniem swojej pasji. Ponadto funkcjonują tu łowiska komercyjne, m.in. Zalew Mikorowski, Łowisko Świniobudy, Niesiołowice, Niedamowo, Karasiowo.

 

Polecamy także:

  • wycieczki rowerowe
  • marsze nordic walking
  • narty biegowe
  • zjazdy narciarskie, snowboardowe, saneczkowe
  • spacer nad Jezioro Przywidzkie

Sprawdź szczegóły >>>

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij