Przyjazd
Wyjazd
Sprawdź termin
Rozwiń menu

Malownicze Pojezierze Kaszubskie

2,5 km trasa z hotelu nad jezioro prowadzi przez las bukowo-sosnowo-dębowy. Przepiękne widoki oraz odpowiednia nawierzchnia pozwolą cieszyć się trasą zarówno spacerowiczom, rowerzystom, chodziarzom czy też biegaczom.

Jezioro Przywidzkie

Jezioro o powierzchni 136 ha i długości 4,6 km jest usytuowane na malowniczym Pojezierzu Kaszubskim i otoczone lasami bukowo-sosnowo-dębowymi. Na znajdującej się na jeziorze wyspie utworzono w 1954 roku rezerwat przyrody 'Wyspa na Jeziorze Przywidzkim', który obejmuje obszar 4,55 ha. Wyspa jest porośnięta bukami i dębami, z których niektóre mają ponad 180 lat. Na półwyspie widoczne są dość dobrze zachowane ślady wczesnośredniowiecznego grodziska z wałem ochronnym. 

Po pokonaniu trasy z hotelu dochodzimy do miejsca odpoczynku, które idealnie nadaje się na letni wypoczynek. Znajdują się tu drewniane stoły i ławy, miejsca na ognisko, a brzeg umożliwia wejście do wody i kąpiel w jeziorze.

 

 

Szlak Do i Dookoła Jeziora

Malownicza trasa z hotelu wynosi 2,5 km.

Dookoła jeziora prowadzi 8 km szlak oznaczony kolorem czerwonym. Zatacza on pętlę wokół Jeziora Przywidzkiego. Podążając jego trasą nie tracimy tafli akwenu z oczu. Trasa wiedzie cały czas wzdłuż brzegu, jednak nie oznacza to, że jest tu płasko. Spiętrzony i dość mocno pofałdowany teren wokół rynnowego jeziora powoduje, że prowadząca jego brzegiem droga gruntowa pokonuje liczne wzniesienia, zmuszając podróżującego do lekkiego wysiłku. Szybko jest on jednak rekompensowany pięknym krajobrazem. Z brzegu jeziora dostrzec można wyspę oraz cypel, na którym mieści się grodzisko. Oba, tajemnicze a zarazem ciekawe miejsca związane są z wieloma lokalnymi legendami. Mówią one między innymi o zaczarowanej księżniczce Privisi, o skarbach zatopionych w wodach jeziora oraz podziemnych przejściach łączących wyspę ze stałym lądem.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij